How to design an album cover; general guide (1)

   می گویند هیچ وقت یک کتاب را از روی جلدش قضاوت نکن، و با وجود این که ما مشتاقیم که این واقعیت را برای جلد آلبوم ها هم صادق بدانیم –که موسیقی است که مهم است- همیشه چیزی برای گفتن در مورد یک جلد آلبوم که به خوبی طراحی شده وجود دارد. جلد یک آلبوم موسیقی، به شما این امکان را می دهد که شنونده های جدید جذب کنید و یک بیان تصویری از موسیقی خود بدهید. یک جلد آلبوم عالی می تواند الهام بخش کسی باشد تا صفحه ی آلبوم شما را از میان تعدادی صفحه انتخاب کند، یک شنونده ی آنلاین را مشتاق کند تا بخواهد بیشتر در مورد شما بداند، و یک لایه ی کاملا جدید هنری به کار شما بیفزاید.
  با وجود این که طراحی یک جلد آلبوم اصیل و رسا مهم است، خودِ روند طراحی نباید ترسناک و دلهره آور باشد. ما اینجا یک راهنمای جامع برای طراحی جلد آلبومتان، از ایده پردازی های اولیه برای پیدا کردن یک سبک طراحی که به درستی با موسیقی شما همگام شود، جمع آوری کرده ایم.

  فهرست:

  • قبل از این که روند طراحی را شروع کنید:
  ○تلاش کنید که هویت خودتان را بشناسید
  ○منبع الهام خود را پیدا کنید.
  •اجزای اصلی طراحی جلدتان
  ○رنگ
  ○تایپوگرافی
  ○تصویرها و سبک کلی آن ها
  ○جزئیات را فراموش نکنید.
  ○بزرگ، و همچنین کوچک، فکرکنید
  •طراح و هنرمند مناسب را پیدا کنید
  •قدم بعدی چیست؟

  album cover design02

  -کاوری چشمگیر از طراحی با نام شویین

  قبل از این که روند طراحی را شروع کنید:
  شاید وسوسه شده باشید که بلافاصله طراحی اولیه تصاویر ذهنی تان برای جلد آلبوم را رو کاغذ پیاده کنید، اما اولین قدم برای شروع هر روند طراحی باید این باشد که چند قدم از کل پروسه ی طراحی فاصله بگیرید. قبل از این که مستقیما سراغ ایده هایتان برای جلد آلبوم بروید، ابتدا یک پرسش و پاسخ کوچک در مورد هویت خودتان داشته باشید؛ این موضوع بعدا به افکار شما حین طراحی کمک خواهد کرد.

  پرسش و پاسخ در مورد هوییتان را انجام دهید.

  که هستید؟

  می توانید هر چقدر که می خواهید در مورد این مساله عمیق شوید، اما واقعا روی این موضوع که شما به عنوان یک هنرمند،گروه یا موزیسین چه کسی هستید. خود را چطور تعریف می کنید؟

  مخاطب شما کیست؟

  قبل از این که بگویید “همه”، کمی عمیق تر در مورد این سوال فکر کنید. می خواهید با آهنگ هایتان به چه کسانی دسترسی پیدا کنید؟ مردمی که در صف اول جمعیت کنسرت های شما می ایستند،چه نوع آدم هایی هستند؟ با این که همه پسند بودن موسیقی تان هدف خوبی است، اما مطمئنا تعداد مخاطب کمتری دارید. این که بفهمید چه کسانی مخاطب شما هستند کمک می کند تا جلد آلبوم را طوری طراحی کنید تا مورد پسند آن ها باشد.

  album cover design03

  ترکیب زیبایی از تصویر و تایپوگرافی، یک طرح کلاسیک ِفوق العاده از فلیت وود مک برای آلبوم شایعات که توسط کمپانی راینو ریکوردز منتشر شده

  وقتی شنونده های شما موسیقی تان را می شوند، می خواهد چه حسی به آن ها دست دهد؟

  بعضی وقت ها موسیقی می تواند پیچیده و غیر قابل توصیف باشد؛ چطورمی توانید با کلمات توصیفش کنید؟ اما زمانی که کسی موسیقی تولید می کند، این ایده که چطور مردم به آلبومش واکنش نشان خواهد داد را در ذهنش دارد. به احساساتی که می خواهید مردم با شنیدن موسیقی شما به آن دست پیدا کنند فکر کنید.

  • کلمات کلیدی شما چه هستند؟

  داشتن کلمات و لحظات کلیدی همان قدر که برای هنرمند و گروه مهم است، برای رئیس کمپانی هم مهم است؛ شما باید قادر باشید به طور خلاصه در مورد کارتان توضیح بدهید. بنابراین، اگر با کسی در یک آسانسور هستید و سی ثانیه فرصت دارید تا موسیقی تان را توصیف کنید، چه خواهید گفت؟

  یادداشت بردارید؛
  از پرسش و پاسخ در مورد هویتتان یادداشت بردارید. کلماتی که بیشترین معنی را برای شما دارند یادداشت کنید تا وقتی که زمان فکر کردن در مورد المان های طراحی جلد فرارسید، پیش زمینه هایی از هدفی که می خواهید به آن برسید داشته باشید. در نهایت جلد آلبوم شما، مانند موسیقی ای که تولید می کنید، راهی است تا هویت گروه خود را بشناسانید، پس باید در راستای خط موسیقی تان باشد.

  منبع الهام پیدا کنید؛

  album cover design04

  طرح کلاسیک آلبوم پینک فلوید اسم آلبوم را نشان می دهد در حالی که هم چنان مینیمال و ساده است. منتشر شده توسط پینک فلوید رکوردز

  album cover design05

  تصویر قابل تامل آلبوم بی خیال never mind از نیروانا را ندیده می توان شناخت، منتشر شده توسط جِفن رکوردز

  به عنوان یک موزیسین، می دانید که الهام گرفتن مهم است. موسیقی از هیچ و خود به خود به وجود نمی آید؛ از دل چیزی بیرون کشیده می شود. حین نوشتن آهنگ ممکن است از یک اتفاق، شی هنری، تصویر، صدا، احساس و … الهام بگیرید. می توانید برای طراحی جلد هم به شکلی مشابه فکر کنید. چه چیزی برای ارائه ی تصویری شما الهام بخش است؟ شاید به همان چیزهای الهام بخشی فکر کنید که شما را برای نوشتن موسیقی تکان داد،و به طرز موثری الهامات موسیقایی را به تصویر بکشید.
  ضمن این که به منابع الهام خود فکر می کنید، بد نیست به کسانی که همیشه تحسینشان می کنید هم فکر کنید و از آن ها ایده بگیرید. به کدام یک از جلدهای آلبوم دیگران بسیار علاقه دارید؟ چه چیزی را در آن کارها دوست دارید؟ مطمئن شوید که یادداشت برمی دارید و این، در ترکیب با یادداشت های بخش پرسش و پاسخ در مورد هویت، به شما کمک می کند روند طراحی خود را مشخص تر کنید.

  مترجم : الهام فلاحی

  Newsletter
  Subscribe for latest news, articles and offers...

  logo-samandehi

  Copyright © 2019 IranMojavez.com

  Designed by HimanPars.ir

  iran mojavez whatsapp iran mojavez facebook iran mojavez aparat iran mojavez instagram iran mojavez telegram iran mojavez youtube iran mojavez soundcloud iran mojavez twitter iran mojavez linkedin iran mojavez tumblr iran mojavez odnoklassniki