How to play at the same time as singing (Play)? (1)

  آواز خواندن همزمان با بازی کردن یکی از سخت ترین کارها برای اجرا کننده ها است،به این دلیل که هر دو آنها نیاز به توجه کامل ذهنی و تمرین دارند. چه روی سن، چه در یک موزیکال یا به عنوان خواننده یک گروه موسیقی، چگونگی بازی و رفتار شما هنگام خواندن، اصولا  عاملی از تکرار ،برنامه ریزی و تمرین خوب آهنگ است.

  بازی در یک موزیکال:

  sametimeofplay02

  ۱. اول به آهنگ تسلط پیدا کنید.

  اگر سعی کنید دو کار را همزمان با هم انجام دهید، اصولا هر دو کار درست انجام نمی شوند. قبل از اینکه بازیگری را به اجرای تان اضافه کنید، مطمئن شوید که می توانید آهنگ را به بهترین نحو بخوانید. تسلط بر کلمه ها و ملودی،  تسلط به بازیگری را خیلی خیلی راحت تر می کند.

  sametimeofplay03

  ۲.در نظر بگیرید که اگر در حال خواندن نبودید با توجه به متن چگونه بازی می کردید.

  اولین و مهمترین هدف شما این است که احساسی که در آهنگ است را مستقیم به تماشاگر منتقل کنید. به عنوان یک تمرین سعی کنید که آهنگ را مثل یک نمایشنامه بخوانید و متن آهنگ را با صدای عادی خود بازی کنید. اگر این آهنگ یک تک گویی بود، احساس در آن کجاست؟

  • توهمی که موزیکال ها ایجاد می کنند آن است که به نظر می رسد کاراکتر ها خود به خود آهنگ را می خوانند، مثل یک گفتگوی معمولی، فل بداهه نگه داشتن آن ،قسمت بزرگی از بازی شماست.

  ۳.از متن و آهنگ برای کمک به خودتان استفاده کنید.

  زمانی که در حال خواندن و بازی کردن هستید استفاده از صدای تان برای منتقل کردن احساسات مهم ترین ابزار شماست. در چه قسمت هایی می توانید نت ها را متفاوت بخوانید تا به آنها کمی چاشنی احساسی بدهید؟ شاید صدای شما در قسمت های غمگین می شکند یا سرد می شود یا کمی تن صدای شما در قسمت های عصبی آهنگ بالاتر می رود.

  قسمت هایی که باید به آنها توجه کنید شامل:

  • نت های اوجی یا دراماتیک. این نت ها معمولا برای قسمت های مهم بازی استفاده می شوند.
  • قطعه های آرام و درون گرا.قسمت هایی که خواندن آرام تر است؟
  • مشخص شدن داستان و تغییر در آن.

  مطمئن شوید که متن آهنگ را واضح و با قدرت می خوانید تا داستان موزیکال را در حال حرکت نگه دارید.

  sametimeofplay04

  ۴.از زبان بدنتان برای مطابقت پیدا کردن با جو آهنگ و شخصیت ها استفاده کنید.

  این راحت ترین و تاثیرگذار ترین روش برای “بازی”  در هنگام خواندن است. جو کلی که می خواهید به نمایش بگذارید را پیدا کنید و از طرز ایستادن، راه رفتن و سرعت تان برای نشان دادن آن استفاده کنید.

  • شخصیت های ناراحت به آرامی حرکت می کنند، معمولا با حرکات عمدی. اگر نمی خواهید روی سن بی حال حرکت کنید، کمی به پایین نگاه کردن تاثیر مورد نیاز را می گذارد.
  • شخصیت های شاد و دوست داشتنی از حرکات بزرگ، پر معنی و صریح استفاده می کنند، مثل اینکه سعی دارند احساسات شگفت انگیز خود را در تمام جهان گسترش دهند.
  • شخصیت های عصبانی به حرکاتشان معنا و وزن اضافه می کنند، در دور سن حرکت می کنند در حالی که پاهایشان را به زمین می کوبند و با قدم های سریع و کوتاه حرکت می کنند.
  • شخصیت های تیزهوش و متفکر تمایل دارند حرکاتشان را تکرار کنند، مانند سریع حرکت کردن، اغلب همراه با انفجار سریع از حرکات تحت تاثیر قرار گرفته (“Eureka!”)، هنگامی که چراغ بالای سر آن ها روشن می شود.

  ۵.از داستان آهنگ برای پیدا کردن نقاط  تغییر در بازی تان استفاده کنید.

  منظور از تغییرات در بازیگری آن است که شخصیت تان تغییر می کند. به عنوان مثال، یک نوع رایج این تغییرات در موزیکال ها زمانی است که شخص جدیدی به شهر یا محله می آید. در شروع آهنگ، آنها معمولا خجالتی و دستپاچه هستند، ولی هرچه آهنگ ادامه پیدا میکند  اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و از لاک خود برای یک پایان پیروزمندانه خارج می شوند. به عنوان یک خواننده-بازیگر، دقت کردن به این انتقال به شما کمک می کند که به بهترین نحو بازی خود را اجرا کنید.

  • همیشه دقیقا قبل و بعد از آهنگ از خودتان بپرسید کاراکتر من در چه حالی است؟ و چگونه می توانم این دو حالت را واقع گرایانه به هم وصل کنم؟

  sametimeofplay05

  ۶.روی قسمت های مهم و انتقال های آهنگ به عنوان بازیگر تمرکز کنید.

  در یک موزیکال خوب،آهنگ ها وسایل نقلیه ای برای کاراکتر ها هستند تا بالغ شوند و تغییر کنند. این وظیفه شماست تا متوجه شوید که تغییرات در طول کدام یک از خط ها و گفتوگو ها اتفاق می افتد و به بیننده ها آنرا نشان دهید. پس اگر لحظه ای در نمایش است که در وسط آهنگ بازیگر اصلی زن به قهرمان می پیوندد، صورت شما باید خوشحالی عاشقانه تان را نشان دهد. اگر شما نقش تبهکار را در داستان دارید و ناگهان توطئه ای به ذهنتان رسید، همانطور که نقشه از ذهنتان می گذرد، خوشحالی دیوانه واری را نشان دهید.

  sametimeofplay06

  ۷.به جای فی البداهه بازی کردن از قبل تصمیم بگیرید که می خواهید چگونه بازی کنید.

  اگر کارگردان یا کوریوگرافر خوبی دارید، احتمالا این اتفاق برای شما می افتد. ولی حتی حرکت های کوچکتر یا بی ارزش را هم می توان از قبل برنامه ریزی کرد تا در لحظه آسان تر باشند، و پایبند بودن به تصمیم هنری تان برای درست اجرا کردن بسیار مهم است.

  • از تمرین های اول برای امتحان کردن چیز های جدید استفاده کنید و با کاراکترتان آشنا شوید. هرچند، همانطور که به زمان اجرا اصلی نزدیک می شوید باید یک استایل انتخاب کنید و با آن هر روز تمرین کنید، انقدر آنرا تمرین کنید تا در روی استیج به طور اتوماتیک آنرا اجرا کنید.

  ۸.به آواز بازیگر های دیگر طوری واکنش نشان دهید که انگار آنرا صحبت کرده اند.

  بازی کردن در یک موزیکال فقط مربوط لحظه های خوانندگی شما نیست. راجع به ساکن شدن در دنیای آن نمایش است. مطمئن شوید که به سطر های بقیه بازیگر ها زمانی که آواز می خوانند گوش می دهید و به شکل مناسبی به آنها واکنش نشان می دهید، حتی اگر میکروفون در دست شما نیست.

  • به جای آنکه فقط منتظر نوبت خود باشید، به کلمه هایی که خوانده می شوند گوش دهید.
  • دقیقا مثل زمانی که خودتان آواز می خوانید،از خودتان بپرسید که اگر متن آهنگ به طور عادی در یک گفتگو بیان شود چگونه به آن جواب می دهید.

  ۹.رو به تماشاگران اجرا کنید، مگر اینکه کارگردان غیر از این گفته باشد.

  بهترین بازیگری هم در دنیا مهم نیست، اگر تماشاگران آنرا نبینند. یادتان باشد زمانی که بازی می کنید یا می خوانید رو به تماشاگران باشید،به آنها اجازه دهید وارد دنیای کاراکترتان شوند. با این حال، روی برگرداندن موقت از تماشاگران، یا نگاه کردن به طرفین، روش خوبی برای بازی کردن خجالت، ترس، یا نا امیدی است. همچنین، چرخاندن کل بدنتان طوری که رو به روی تماشاگران باشید می تواند یک لحظه یا احساس بزرگ و قدرتمند را ایجاد کند.

  sametimeofplay07

  ۱۰.بازی تان را ساده نگه دارید تا موثر باشد.

  در آخر، حمل کردن وزن هنری نمایش بر دوش صدای خوانندگی شماست.بعد از اینکه حالت مناسب صورت خود را یافتید،به بهترین نحوی که می توانید بر خوانندگی تمرکز کنید. سعی کنید که حرکات و واکنش های کوچک زیادی را به اجرای تان اضافه نکنید،این باعث می شود که آهنگ بیش از حد پیچیده شود و از موسیقی اصلی کاسته می شود. بازی تان را ساده نگه دارید، طبیعی بازی کنید  و به متن آهنگ و فضای آن وفادار باشید، این سه کار را انجام دهید تا عالی عمل کنید.

  • بعد از اینکه به عنوان بازیگر تصمیمی گرفتید به آن پایبند باشید اگر احساس کنید که کار درست را انجام می دهید به تماشاگران هم همین حس دست می دهد.

  ۱۱.آنقدر تمرین کنید که خودکار بازیگری و خوانندگی کنید.

  هدف اصلی شما این است که آهنگ را با بیشترین قدرت و تاثیر گذاری ممکن بخوانید، به این معنا که باید بیشتر انرژی روی صدایتان باشد. آسان ترین راه این است که انقدر بازیگری برایتان یک روال عادی شود که حتی بتوانید در خواب هم آنرا انجام دهید.

  • بلاکینگ و حرکات را انقدر تمرین کنید که بتوانید آن ها را با چشم بسته هم انجام دهید،بعد یک دور دیگر تمرین کنید.
  • به نظر افراطی می رسد، اما تمرین خوانندگی به طور جداگانه،تمرین بازیگری به طور جداگانه و تمرین این دو باهم، بهترین روش برای مسلط شدن به نقشتان است.

  مترجم : الناز محمدی

  Newsletter
  Subscribe for latest news, articles and offers...

  logo-samandehi

  Copyright © 2019 IranMojavez.com

  Designed by HimanPars.ir

  iran mojavez whatsapp iran mojavez facebook iran mojavez aparat iran mojavez instagram iran mojavez telegram iran mojavez youtube iran mojavez soundcloud iran mojavez twitter iran mojavez linkedin iran mojavez tumblr iran mojavez odnoklassniki