How warm your voice?

  آماده و گرم کردن صدا برای یک آزمون:

  گرم کردن صدا مهم است چون از صدای شما محافظت و آن را برای آزمون آماده می کند.
  موقع تماشای اجرا، صدایی که گرم شده کاملا از صدایی که گرم نشده و زیاد از حد تمرین کرده قابل تشخیص است.

  ایستادن صحیح:

  ایستادن صحیح به جریان یافتن اکسیژن در بدنتان کمک میکند. بهترین روش برای ایستادن این است که پاهایتان را به عرض شانه باز کنید و پاهایتان روی زمین مستحکم باشد. اگر ترجیح دادید به جای ایستادن بنشینید ، روی لبه صندلی و با پشت صاف بنشینید و به صندلی تکیه ندهید.

  نفس های عمیق :

  اکثر مردم این عادت بد را دارند که فقط از بالای شش خود استفاده کنند، از این عادت دوری کنید.
  اگر هنگام نفس کشیدن نا آرام باشید، این ناآرامی خود را در صدای شما نشان می دهد.، شانه هاتان را پایین و قفسه سینه تان را راحت نگه دارید.

  نکته هایی برای گرم کردن صدا :

  نه نوشیدنی گرم نه نوشیدنی سرد:
  آب در دمای اتاق بهترین نوشیدنی برای گرم کردن صداست. از نوشیدنی های لبنی کاملا پرهیز کنید چون صدا شما را می پوشاند و اجازه نمی دهد کل صدا پخش شود.

  اضطرابتان را کم کنید و بدنتان را آرام نگه دارید:

  این باعث می شود که ذهنتان راحت باشد و صدای شما ثبات داشته باشد. میانوعده کوچکی بخورید تا معده تان آرام باشد، ولی نه در حدی که معده تان پر باشد. موز میتواند گزینه خوبی باشد. آدامس جویدن میتواند به کم کردن تنش در فکتان کمک کند ولی با معده خالی به مدت طولانی آدامس نجوید، ممکن است باعث مشکلات هضمی شود.

  فکتان را رها کنید:

  آرام کردن فکتان باعث می شود که موقع آواز خواندن راحت تر حرکت کند. بهتر است گونه های خود را با کف دستتان ماساژ دهید.

  تمرین گام:

  تمرین کردن گام ها به شما نشان می دهد که با چه چیزی راحت ترید و با چه چیزی به مشکل برمی خورید. همچنین باعث می شود که صدای شما برای هر نتی که ممکن است در آزمون بخوانید آماده شود. کم کم گام خود را بسازید، شروع با گام خیلی پایین یا خیلی بالا ممکن است به صدای شما آسیب بزند.

  زمزمه کردن:

  زمزمه کردن نه تنها به سرد کردن صدا کمک می کند، بلکه صدا را گرم هم می کند، بدون اینکه زحمت آواز خواندن را به خود دهید.
  زمزمه کردن گام ها تکنیک موثری است همچنین تضمین میکند که صدای شما قبل از آزمون گرم است تا از آن محافظت کند و در اطمینان پیدا کردن به صدای تان به شما کمک میکند.
  بدون گرم کردن صدای تان شما این ریسک را می کنید که آزمونتان را خراب کنید و روی شنونده ها تاثیر بدی بگذارید. یادتان باشد هر اتفاقی افتاد از اجرا لذت ببرید. به شما این شانس داده شده که برای کسی آواز بخوانید، از آن لذت ببرید!

  *آزمون(audition) : آزمون برای گرفتن یک نقش یا یک شغل به عنوان بازیگر، خواننده یا موسیقی دان.

  در متن، منظور، آزمون خوانندگی برای شرکت در برنامه های تلویزیونی است.

  مترجم : الناز محمدی

  Newsletter
  Subscribe for latest news, articles and offers...

  logo-samandehi

  Copyright © 2019 IranMojavez.com

  Designed by HimanPars.ir

  iran mojavez whatsapp iran mojavez facebook iran mojavez aparat iran mojavez instagram iran mojavez telegram iran mojavez youtube iran mojavez soundcloud iran mojavez twitter iran mojavez linkedin iran mojavez tumblr iran mojavez odnoklassniki