Principles of using microphone for singers

  چگونه مهارت شما در استفاده از میکروفون می‌تواند خواندنتان را ارتقاء ببخشد؟

  تکنیک‌های استفاده از میکروفون به عنوان یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای اینکه خواننده و اجرا کننده موفقی شوید، اکثرا نادیده گرفته می‌شود. با این حال روشی که از میکروفون استفاده می‌کنید، می‌تواند به روش های مختلف روی اجرای شما تاثیر بگذارد.

  با میکروفون راحت باشید:

  بسیاری از خواننده‌ها زمانی که تازه شروع به کار می‌کنند، زمانی که برای اولین بار به آنها میکروفون داده می‌شود بسیار نگران هستند و اکثرا این موضوع خود را در اجرای آنها نشان می‌دهد. راحت نبودن با میکروفون بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید روی صدا شما تاثیر می‌گذارد. زودتر، با تمرین کردن، به احساس نگه داشتن میکروفون عادت کنید. اگر میکروفون واقعی ندارید، از وسیله‌ای به جای میکروفون استفاده کنید. هر چند ممکن است استفاده از بطری یا مسواک چندان جالب به نظر نرسد، اما مطمئنا باعث می‌شود که شما به حس نگه داشتن میکروفون عادت کنید و به زودی احساس می‌کنید که میکروفون بخشی از دستتان است و مهم تر از آن بخشی از صدای شماست.

  درون میکروفون آواز بخوانید:

  مطمئن باشید که دقیقا درون میکروفون بخوانید. این یکی از آسان‌ترین تکنیک‌هاست ولی بسیار بسیار مهم است. مستقیم درون میکروفون خواندن این اجازه را می‌دهد که همه‌ی صدای شما کاملا پخش شود. ‌اکثرا میکروفون‌ها شعاعی دور خود دارند که صدا را شناسایی می‌‌کنند، این مهم است که این در این شعاع تمام نت هایی که می خوانید شناسایی شوند. اگر موقعی که میکروفون خیلی دور از شماست آواز بخوانید، شما این اجازه را نمیدهید که تن ، انرژی و قدرت صدای شما کاملا دریافت شود، حتی قبل از این هم این امکان وجود دارد که شما از شرکت کننده هایی که در استفاده از میکروفون استاد شده اند عقب باشید. به طور ایده آل شما باید میکروفون را ۱ تا ۲ سانتی متر از دهانتان فاصله دهید ، مگر برای نت های خیلی زیر یا نت های با قدرت بالاتر. اگر روی سن حرکت می کنید همیشه همان فاصله میکروفون را حفظ کنید و اگر از میکروفون در قسمتی از اجرای خود برای حرکات نمایشی، در بخش هایی از آهنگ که فقط آلات موسیقی در حال اجرا هستند استفاده می کنید، همیشه دوباره میکروفون را به فاصله اولیه برگردانید. اگر این کار را نکنید در پخش صدای شما ناهماهنگی ایجاد می شود و شما عناصر اصلی در اجرای آهنگ را از دست می دهید.

  با میکروفون طوری آهنگ بخوانید که همیشه می خوانید:

  این ممکن است واضح به نظر برسد ولی مواقع زیادی وجود دارد که خواننده آهنگ خود را بدون تقویتگر (آمپلیفایر) تمرین کرده، همه ی نت ها را درست خوانده و با پویایی زیبا به آهنگ زندگی بخشیده و در کل همه چیز درست به نظر می رسد، ولی بعد همان آهنگ را در میکروفون با حجم و قدرت متفاوتی می خواند و آهنگ اصلا آن طوری که تمرین کرده به گوش نمی رسد. این به خصوص برای آن تست صدای مهمی که مهندس صدا با توجه به درجه صدایی که می شنود تنظیم می کند حیاتی است. اگر در تست صدا یا اجرای اصلی، صدای شما بیش از حد تغییر کند یا نوسان داشته باشد، آنها حدس می زنند که چه زمانی باید درجه صدای شما را پایین یا بالا ببرند. حتی اگر به نحوی بتوانید درست اجرا کنید، صدای شما به بهترین حالت شنیده نمی شود.

  از ایجاد بازخورد دوری کنید:

  بازخورد همان صدای وحشتناکی است که میکروفون تولید می کند که باعث می شود همه اذیت شوند. یکی از راه های معمولی که میکروفون می تواند در اجرای شما‌ تاثیر بگذارد، ایجاد بازخورد در بلندگو یا مانیتور است. قبل از اجرا چک کنید که آنها کجای سن قرار گرفتند و به سادگی از زیاد نزدیک شدن به آنها دوری کنید.

  از ایجاد تحریف دوری کنید:

  تحریف به دلایل مختلف اتفاق می افتد یکی از آنها زمانی اتفاق می افتد که خواننده میکروفون را زیاد از حد به دهان خود نزدیک می کند. فاصله بین میکروفون مهم است زیرا ممکن است باعث شود صدای شما دور یا درهم به گوش برسد. یکی از دلایل دیگری که باعث تحریف می شود زمانی است که درجه صدای میکروفون بالاست درجه صدا را پایین نگه دارید در حدی که صدای شما شنیده شود.

  کنترل درجه صدا:

  یکی از مشکلات مرسومی که خواننده ها با آن مواجه می شوند، تعادل نداشتن صدای میکروفون و آهنگ پس زمینه است. آهنگ پس زمینه باید یه اندازه ای بلند باشد که شما آنرا بشنوید و همچنین قادر باشید که صدای خود را بشنوید. این می تواند با توجه به کیفیت تولید آهنگ متفاوت باشد. اگر شما مهندس صدا ندارید، بهترین روش برای حل این مشکل این است که تنظیمات مختلفی را امتحان کنید تا تنظیماتی که از آن راضی هستید را پیدا کنید. همچنین یک شخص سومی را در انتهای اتاقی که در آن اجرا می کنید داشته باشید تا مطمئن شوید که صدای شما به اندازه ای بلند است که شنیده شود، ولی به آهنگ غلبه نکند.

  نت های زیر:

  احتمالا شما با آهنگتان به اندازه کافی تمرین کرده اید که به اجرا انرژی و به نت های زیر و بمتان قدرت ببخشید. این زمانی است که شما باید میکروفون را در نت های زیر از دهانتان فاصله دهید ، اگر این کار را نکنید این ریسک را می کنید که در صدای شما تحریف ایجاد شود یا خیلی بلند شنیده شود. میزانی که میکروفون را از دهانتان دور میکنید بستگی به درجه صدا و قدرتی دارد که دارید با آن آواز می خوانید. خیلی از مواقع زمانبندی خواننده ها غلط است و آنها میکرفون را زود از دهانشان دور می کنند که این باعث می شود پخش صدا را زمانی که بیشتر از همه تاثیر گذار است از دست بدهند. زمانبندی بسیار مهم است و مشاهده خواننده های پر تجربه می تواند به شما کمک کند.

  لم های میکروفون:

  داشتن تکنیک قدرتمند در استفاده از میکروفون می تواند به ارتقا بخشیدن اجرای یک خواننده کمک کند. کنترل تنفس برای نگه داشتن طولانی یک نت بسیار مهم است. اگر نفس کمی در انتهای آن نت مهم برای شما مانده باشد ، یک تغییر ناگهانی در قدرت صدای شما کاملا برای شما و شنونده هایتان آشکار است. سعی کنید میکروفون را از خودتان دور کنید و زمانی که نت به پایان رسید آنرا سر جایش برگردانید، این باعث می شود که به نظر برسد شما آن نت را یکسان نگه داشتید و شنونده ها یادشان می ماند که شما تا آخرین ثانیه با قدرت خواندید.

  مترجم : الناز محمدی

  Newsletter
  Subscribe for latest news, articles and offers...

  logo-samandehi

  Copyright © 2019 IranMojavez.com

  Designed by HimanPars.ir

  iran mojavez whatsapp iran mojavez facebook iran mojavez aparat iran mojavez instagram iran mojavez telegram iran mojavez youtube iran mojavez soundcloud iran mojavez twitter iran mojavez linkedin iran mojavez tumblr iran mojavez odnoklassniki