اگر همانند هزاران نفر از موزیک بازان ایرانی یا علاقمندان حوزه موسیقی علاقمند به شنیدن موزیک های روز دنیا هستید! و چک کردن سایت های مختلف برای پیدا کردن راهی که بتوان به وسیله آن قوانین حقوق نانشرین و صاحبین اثر را دور از هستید بهتر است همین الان سرویس پریمیوم اسپاتیفای خود را فعال کنید. و مانند میلیون های نفر دیگر به آسانی از بهترین سرویس اشتراک موسیقی دنیا لذت ببرید!

اسپاتیفای چیست؟

یک سرویس اِستریم موسیقی، پادکست و ویدئو است که به‌طور رسمی در ۷ اکتبر ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد. اسپاتیفای توسط شرکت نوپای Spotify AB در استکهلم توسعه یافت. اسپاتیفای از حقوق مؤلفین آثار موسیقی به‌صورت کامل محافظت می‌کند و با امکانات پیشرفته خود امکان شنیده‌شده و معرفی هنرمندان را فراهم می‌آورد.

اسپاتیفای یک سرویس فری‌میوم است

یعنی ویژگی‌های اساسی رایگان هستند و در ازای آن سرویس همراه با تبلیغات خواهد بود. این درحالی است که ویژگی‌های اضافی شامل کیفیت پخش بهتر و دانلودهای موسیقی آفلاین از طریق پرداخت اشتراک ماهانه/سالانه ارائه داده می‌شود.

اسپاتیفای برای بیشتر پلتفرم‌های مُردن از جمله PC های ویندوزی، مک‌اواس و لینوکس و همچنین تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های آی‌اواس و اندروید موجود است.

موسیقی می‌تواند از طریق پارامترهای مختلف مثل نام هنرمند، آلبوم، سبک، لیست پخش یا ناشر مرور یا جستجو شود.

کاربران می‌توانند لیست‌های پخش را ایجاد، ویرایش و به اشتراک بگذارند. همچنین آن‌ها می‌توانند قطعات را بر روی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و با دیگر کاربران لیست پخش بسازند.

اسپاتیفای دسترسی به بیش از ۳۰ میلیون آهنگ را فراهم ساخته است. تا ژوئن ۲۰۱۶ اسپاتیفای، ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و تا مارچ ۲۰۱۷، ۵۰ میلیون مشترک پرداختی دارد.

پلی لیست هوشمند Discover Weekly چیست؟

این پلی لیست، یکی از امکانات فوق‌العاده اسپاتیفای است که برای کاربران بسیار لذت‌بخش خواهد بود. سرویس اسپاتیفای با الگوریتم های پیشرفته خود، در طول هفته فعالیت شما را مرور می‌کند و هر دوشنبه، 30 موزیک مرتبط با علایق شما را به شما معرفی می‌کند. این موزیک ها همان سبک‌هایی هستند که شما در طول هفته گذشته به آنها گوش کرده اید

پلی لیست Release Radar چیست؟

شما در اسپاتیفای، هر آرتیستی را که دنبال کنید، از آن پس هربار که آن هنرمند اثر جدیدی را در اسپاتیفای منتشر کند، در این پلی لیست برای شما جمع‌آوری خواهد شد. این لیست هرجمعه به‌روز می‌شود.

لیست‌های Daily Mix چه هستند؟

این لیست‌ها که به تازگی به اسپاتیفای اضافه شده‌اند، در واقع پلی‌لیست‌هایی از علایق شما هستند. با این تفاوت که تعداد آنها بیشتر است و براساس سلایق موسیقی شما، به صورت متمایز ساخته می‌شوند. به‌طور مثال در اسپاتیفای من، یک Daily Mix از موسیقی بی‌کلام روزانه به‌روز می‌شود. چرا که من موقع نوشتن از موسیقی بی‌کلام استفاده می‌کنم.

برخی دیگر از امکانات اکانت پریمیوم اسپاتیفای

• دیتابیس اسپاتیفای بسیار کامل است. نه تنها درباره‌ی Track ها و آلبوم ها، بلکه درباره پلی لیست ها و غیره.( درباره هنرمندان ایرانی نیز صادق است!)
• کیفیت پخش بالای موزیک ها
• امکان ساخت پلی‌لیست‌های مختلف با شخصی‌سازی‌های گوناگون
• امکان مشترک شدن در پلی‌لیست‌های دیگران
• امکان مدیریت مشترک پلی‌لیست‌ها توسط چند کاربر(Collaborate)
• امکان مشاهده‌ی موزیک‌هایی که دوستان شما گوش می‌دهند.(در لحظه)
• امکان اشتراک‌گذاری ساده‌ی درون‌برنامه‌ای و برون‌برنامه‌ای(مثلا شبکه‌های اجتماعی) به سادگی!(Universal Links)
• امکان گوش دادن آفلاین موزیک‌ها(با اشتراک پریمیوم یا پولی ماهانه/سالانه)
• تهیه پلی‌لیست های اختصاصی برای شما توسط الگوریتم پیشرفته یادگیری ماشین اسپاتیفای (Discover Weekly، Release Radar و Your Daily Mix)
• امکان استفاده در هرپلتفرمی که دوست داشته باشید (موبایل، تبلت، کامپیوتر و حتی وب!)
• معرفی پلی‌لیست‌های گوناگون توسط خود برنامه به صورت منظم در بازه‌های مختلف روز
• برای استفاده از آن نیاز به اینترنت خاص و پرسرعت ندارید. الگوریتم آن به گونه‌ای طراحی شده که با سرعت پایین نیز موزیک را برای شما پخش کند.