مکانیکال لایسنس شامل تفاهمی بین یوزر موسیقی و صاحب امتیاز آن است. این تفاهم صرفا برای استفاده از فرمت صوتی قطعات و انتشار آن به صورت آنلاین و استریم، دانلود، سی دی و vinyl توسط یوزر است.

چگونه می توانیم برای قطعاتی بازسازی (کاور) کرده ایم، لایسنس انتشار تهیه کنیم؟

PRO ، مجوز ، هماهنگ سازی ، حق امتیاز – یادگیری زبان نشر موسیقی می تواند دلهره آور باشد. اما مهم است که از کلیه منابع درآمدی که به عنوان یک نوازنده و ترانه سرا در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید!

در قسمت 1 این سریال ، ما یک سازمان حقوق صنفی عملکرد (PRO) ، آنچه انجام می دهند ، و اینکه چگونه می توانند حق امتیاز موسیقی شما را جمع کنند ، را پوشش داده ایم. در قسمت 2 ، درمورد 8 حق امتیاز مختلف که می توانید از آهنگ های خود جمع کنید ، صحبت کردیم.

[مجوز موسیقی 101: 8 حق امتیاز شما می توانید از آهنگ های خود جمع آوری]

برای پست سوم در این مجموعه ، ما نگاهی به نحوه انتشار آهنگ های کاور می اندازیم. ضبط و اجرای آهنگ های جلد راهی متداول در دنیا برای آغاز به شمار می آید، اما مهم است که این کار را به صورت قانونی انجام شود تا از عواقب قضایی آن در امان بمانید.
به علاوه ، به عنوان یک نوازنده، می دانید که مهم است که صاحبان حقوق و آفریدگان بخاطر کارشان شناخته شوند!

انتشار ترانه های جلد به صورت رایگان

هنگامی که مجوز را پوشش می دهد که شما فقط بصورت آنلاین (پخش یا بارگیری) ارائه می دهید ، هنوز مجبورید مجوز دریافت کنید تا مبلغ اصلی ترانه نویس (ها) پرداخت شوند.

هنگام درخواست مجوز ، باید تخمین بزنید که چند بار بارگیری را به سایت های پخش شده و پخش می کنید تا آهنگ را برای آنها پخش کنید. از آنجا که سرویس های جریان مانند Spotify قبلاً هزینه صدور مجوز را پرداخت می کنند ، لازم نیست آنها را در مجوز خود بپردازید. سرویس هایی مانند Bandzoogle ، Bandcamp ، Soundcloud و سایر سایت های مشابه را حساب می کنید.

[[VIDEO] چگونه می توان موسیقی Bandcamp را در وب سایت Bandzoogle شما بفروشد]

آیا قصد استفاده از قطعه ای باز سازی شده در آلبوم خود دارید؟

اگر قصد دارید ورژن بازسازی شده خودتان از قطعه ای معروف را در آلبومی منتشر کنید، به مکانیکال لایسنس نیاز خواهید داشت. این لایسنس در هر دانلود (یا خرید فیزیکی آلبوم) 9.1 سنت به آهنگساز پرداخت می کند.

نکته ای دیگر، که اگر می خواهید دو نسخه مختلف از یک آهنگ را منتشر کنید (برای نمونه نسخه punk rock و نسخه EDM از یک اهنگ)، به دو لایسنس مجزا احتیاج دارید.

پخش قطعات موسیقی بازسازی شده (کاور) در YouTube

از آنجا که YouTube یک پلت فرم ویدیویی است ، از نظر فنی به یک سینث لایسنس نیاز دارید تا به طور قانونی یک موسیقی بازسازی شده را ارسال کنید. اما از آنجا که دریافتن پاسخی از ناشران بزرگ برای هنرمندان مستقل بسیار دشوار است و حتی مذاکره در مورد سینث لایسنس سخت تر نیز خواهد بود، YouTube از تبلیغاتی که در فیلم هایش نمایش می دهد و درآمد را برای صاحبان اثر می پردازد. بنابراین ، اگر شما فقط می خواهید یک کاور را در YouTube منتشر کنید اما فروش آن را ندارید ، نیازی به لایسنس ندارید. YouTube به واسطه پولهایی که از طریق تبلیغات نمایش داده شده در ویدیوی شما جمع آوری می شود ، به ناشران حق امتیاز می پردازد.

در صورت علاقمندی به کسب درآمد از قطعات کاور شده در یوتویوب می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه